Okresní soutěž 2010

Dne 5.6.2010 se naše družstvo mužů a žen zúčastnilo okresního kola v Požárním sportu.Muži na toto kolo postupovali z posledního šestnáctého místa, ženy z místa druhého. Vyjíždělo se již v ranních hodinách, protože nástup byl naplánován na osmou hodinu. Již po příjezdu jsme věděli, že tato soutěž bude fyzicky náročná, protože byl velmi slunečný a horký den.

            Po nástupu se začínalo štafetou 4x100 metrů žen. Zde naše ženy ukázaly svůj celkem vydařený výkon (74,44) a zařadily se hned na druhé místo za bezkonkurenční ženy z Petrovic (66,83). Na třetí místo ze zařadila děvčata ze Suchodola.

            Po odběhnutí obou pokusů se přestavěly dráhy a začal boj v této disciplíně mezi muži. Této disciplíně jako již několik let opět vévodilo družstvo Pňovic, kdy časem 59,76 nedalo nikomu jinému šanci. Naproti tomu se v celkem vyrovnané konkurenci na druhé místo po této disciplíně dostalo právě naše družstvo, které ukázalo jistý výkon časem 64,05. Na třetí místo se dostalo mužstvo z Třebska.

            Dále se přestavěly dráhy pro běh na 100m překážek. I zde se nám dařilo a časy našich mužů ( 17s, 18s , 20s , 20s ) znamenaly  celkové druhé místo za opět velmi jistými Pňovicemi. Třetí místo v této disciplíně obsadilo družsto z Namnic.

            Zároveň  probíhaly požární útoky žen. Naše družstvo po pár chybách obsadilo časem 30,36 třetí místo. Favorizované Petrovice po chybě na koši dostali N a v této kategorii bylo stále celkové pořadí před poslední disciplínou otevřené.

            Když se doběhl poslední útok žen, tak nic nebránilo přestavění drah a ženy se zabraly do běhů 100m překážek a muži se přemístili ke královské disciplíně - požárnímu útoku.

Naše ženy opět ukázaly, že běhat umí a i zde obsadily druhé místo. Očekávaně vyhrály ženy z Petrovic a třetí se umístily ženy ze Suchodola.

            Současně s běhy žen probíhaly útoky mužů. Zde se stále mohlo zamíchat pořadím na předních pozicích. Naši muži ale možnost pohárového umístění nepustili a útokem ,, na jistotu,, (24s) si v této disciplíně zajistili 4. místo. První místo obsadilo Třebsko, druhé Pňovice a třetí pozici bralo Svaté pole.

            Po dlouhém čekání jsme se dočkali konce a zbývalo jen vyhlásit celkové výsledky. S tím jsme byli velmi spokojeni. V konečném součtu bodů jsme s radostí zjistili, že si do Prosenické Lhoty odvážíme dvě celková druhá místa, kdy hlavně u mužů to bylo velké překvapení.

Dále bychom chtěli poděkovat SDH Nechvalice za zapůjčení Matěje Janouška a SDH Kosova Hora za zapůjčení Hany Petráškové a Kristýny Krotilové, kteří byli pro naše družstva velkým přínosem.

Sestava mužů : Pudil Libor, Červenka Petr, Fíla Ladislav, Kolář Jaromír, Jiráček Tomáš, Pudil Zbyněk, Šach Patrik, Krejčí Vladimír, Dvořák Zdeněk, Janoušek Matěj a náhradník Šťovíček Jakub

Sestava žen : Červenková Jitka, Krotilová Kristýna, Járková Lenka, Bártů Šárka, Nogová Šárka, Jirásková Lucka, Hana Petrášková

hasici.prosenickalhota.cz